:: اخبـــــار ::
حق ویرایش برای کاربران گوگل مپ
تاریخ ارسال : 1395/5/3
بازدید : 827
ID=64

گوگل هفته گذشته اعلام کرد قصد دارد از قدرت کاربران میلیونی خود استفاده بهینه کند و با استفاده از اطلاعات افراد، برنامه خود را گسترش و ارتقا دهد. این شرکت چند قابلیت جدید معرفی کرد که به کاربران اجازه می دهد جزئیات بیشتری از اماکن مختلف ارائه دهند و همچنین اطلاعات گذشته را ویرایش کنند.

البته بسیاری از کاربران گوگل خیلی پیشتر ،تغییر در نقشه را  تجربه کرده اند و کاربران علاقه‌مندتر به حوزه نقشه هم می‌توانند همچنان از مپ‌میکر برای اضافه کردن اطلاعات کامل تر به نقشه استفاده کنند ( چگونه نقشه گوگل محلمان را کامل کنیم؟)  اما گوگل می‌خواهد حتی کاربرانی که اندک اشکالی را در جست و جوی روزمره روی نقشه می‌بینند را به اصلاح اشکال یا به روزرسانی نقشه خود ترغیب کند. گوگل عنوان کرده که هرروز میلیون ها به روز رسانی به روی نقشه های خود اعمال میکند ولی هنوز هم نمیتواند با قاطعیت بگوید که در مورد همه مکان های دنیا ، جزئیات و اطلاعات موثقی ثبت شده است.

این شرکت با گسترش اختیارات کاربران، به آنها اجازه می دهد هم اطلاعات اماکن نامشخص را وارد کنند و هم اطلاعات از قبل ثبت شده روی گوگل مپ  گوگل سرچ را از طریق iOS و Android  ویرایش کنند. شاید شما هم تا کنون به گزینه های " پیشنهاد ویرایش" و یا " اضافه کردن مکان جدید" برخورده باشید  که از همین طریف می توانید در ویرایش اطلاعات گوگل مشارکت داشته باشید.

البته اطلاعات جدید وارد شده مستقیما به روی نقشه اعمال نمی شود بلکه برای تایید موثق بودن این اطلاعات، چند کاربر باید ویرایش جدید را تایید کنند. گوگل مپ، زمانیکه اطلاعات مکان مشخصی به طور کامل تایید نشده باشد، با آیکون "ویرایش نامشخص" آن را به دیگر کاربران اعلام می کند و نشان می دهد شخصی قصد وارد کردن اطلاعات جدید دارد. هر کاربر دیگری می تواند با ورود به این آیکون ، اطلاعات را تایید کند و هر زمانی که تعداد مشخصی کاربر تصدیق کنند که این اطلاعات صحیح است، گزینه  جدید به طور رسمی وارد نقشه خواهد شد.البته در حال حاضر این قابلیت فقط از طریق پلت فرم های Android در گوگل مپ و IOS  و Android در گوگل سرچ قابل اجراست.

گوگل همچنین در حال جمع آوری آمار املاک تجاری و شرکت هایی است تا اطلاعات دقیق تری مانند آدرس و ساعات کاری انها ارائه کند.

گوگل مپ امروز به عنوان ابزاری برای پیدا کردن " مکان های گردشگری" مانند رستوران ها ، کاربرد فراوانی دارد  به طوریکه رقیب سرسخت برنامه YELP به شمار می آید.گوگل مدت زمانیست که در حال آماده سازی ویژگی جدید " رستوران یابی"  است که به افراد کمک می کند تا بهترین مکان را برای صرف غذا از لحاظ قیمت،زمان کار، منوی ارائه شده و ... بیایند.

حالا گوگل به کاربران این اجازه را می دهد تا تجارب خود را از رستوران ها و بارهای مختلف به اشتراک بگذارند مثلا اینکه آیا در این رستوران به خصوص غذای مخصوص گیاه خواران سرو می شود یا خیر.البته این قابلیت فقط  از طریق گوگل مپ Android و گوگل سرچ گوشی های هوشمند قابل دسترسی است.

این اولین باری نیست که شرکت گوگل با جمع آوری اطلاعات مردمی، تلاش به به بسط و ارتقا کلکسیون عظیم خود می کند.سال گذشته، گوگل به افرادی که اصطلاحا به آنها " راهنماهای محلی" گفته میشد، پیشنهاد های ویژه ای ارائه می داد که از طریق آن می توانستند در مورد کسب و کار های مختلف نظر دهند و یا اطلاعات ثبت شده آنها را تغییر یا تصحیح کنند. از آن زمان دامنه اطلاعات گیری از عموم مردم را افزایش داده و حالا کاربران عادی نیز می توانند در آمارگیری گوگل مشارکت داشته باشند.

منبع: http://itiran.comارتباط با ما

تلفن

35245560-61 (031)

پست الکترونیک

info@shaya-co.ir

سامانه پیامک

50002060406020

ارتباطات مالی

شماره حساب ها
آدرس : اصفهان - خیابان جی - نبش خیابان شهید رجایی- ساختمان بعثت- واحد 10
کد پستی : 8156119347

فرم ارتباط با ما