:: اخبـــــار ::
دانشگاه شریف به رتبه نخست مسابقات جهانی برنامه نویسی دست یافت
تاریخ ارسال : 1395/8/2
بازدید : 1027
ID=71

در دهمین دوره مسابقه جهانی 'آی تریپل ای ایکستریم' IEEEXtreme، دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف موفق شدند با پشت سر گذاشتن حدود 2500 تیم شرکت کننده از سراسر دنیا، برای دومین سال پیاپی رتبه اول این رقابتها را از آن خود کنند.

 IEEEXtreme مسابقه برنامه نویسی 24 ساعته جهانی است که هرساله توسط انجمن IEEE برگزار می شود و دانشجویان مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری که در این انجمن عضویت دارند می توانند در رقابتهای آن شرکت کنند. 
دهمین دوره مسابقه جهانی IEEEXtreme ، دیروز اول آبان ماه با حضور نزدیک به دو هزار و 500 تیم برگزار شد و دانشگاه صنعتی شریف نیز میزبان 15 تیم ایرانی حاضر در این مسابقات بود. 
در جریان این رقابتها تیم TeamMabva متشکل از 'علی بهجتی'، 'امین بهجتی' و 'علی اسدی' از دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف توانستند ضمن حل کردن تمام 24 سوال مطرح شده و کسب نمره کامل، برای دانشگاه و کشورشان افتخارآفرینی کنند و رتبه اول دنیا را به دست آورند. 
در رتبه بندی اعلام شده بر اساس امتیاز تیم ها، این تیم به صورت مشترک با سه تیم دیگر از کشورهای سوئیس، استونی و استرالیا در رتبه اول قرار گرفته است ولی با توجه به زمان اجرای کد، در میان چهار تیم در جایگاه دوم است. 
12 تیم متشکل از دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف در مسابقات حضور داشتند که از این میان 8 تیم شریفی، موفق به کسب رتبه های زیر 100 شدند. 
تیم TeamMabva رتبه اول مشترک و تیم های TeamSnake با عضویت علی زینالی، محمد روغنی و رضا سلطانی، BeheshBegoo با عضویت افروز جبل عاملی، ابوالفضل اسدی و محمدمهدی شکری، TeamEZGG متشکل از احسان پژوهشگر، سروش عبادیان و امیرحسین پویا، Kadkhoda با عضویت رضا رجبعلی، علی ستاری جاوید و امیر صباغی، TeamSMI متشکل از سید ایمان حسینی زوارکی، محمدرضا دانشور آملی و سپهر موسوی، TeamSEA با عضویت از احسان مختاریان، سهیل شیبانی و آرمین بهنام نیا و Hanger متشکل از مهدی قربانی، محمدرضا صمصامی، پویان علی پناهی به ترتیب موفق به کسب رتبه های 24، 26، 30، 41، 64، 80 و 85 شدند. 
همچنین یک تیم شرکت کننده از دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی رتبه 88 این دوره از مسابقات جهانی برنامه نویسی را به خود اختصاص داد. 
این مسابقه، روز گذشته از ساعت سه و سی دقیقه بامداد به وقت تهران آغاز شد و شرکت کنندگان برای حل 24 مساله که به تدریج دراختیار آنها قرار می گرفت، 24 ساعت فرصت داشتند. 
مسابقات IEEEXtreme فرصت مناسبی برای تمرین مهارت کدنویسی، مدیریت زمان و منابع، حل مساله و حفظ تمرکز برای مدت زیاد، در قالب کاری تیمی در یک رقابت معتبر جهانی است. 
دهمین دوره مسابقه جهانی IEEEXtreme با تلاش شاخه دانشجویی IEEE دانشگاه صنعتی شریف در دانشکده علوم ریاضی برگزار شد. 
در دوره نهم مسابقات IEEEXtreme که سال گذشته برگزار شد، تیم TeamName متشکل از مجید فرهادی، سعید ایلچی قزآن و محمد استاد محمدی از دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف توانستند رتبه اول دنیا را از آن خود کنند ولی به بهانه تحریم های مالی علیه ایران، جایزه آنها پرداخت نشد. 
علاقمندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این مسابقه به نشانی http://www.ieee.org/xtreme مراجعه کنند. 

منبع: www.aftabir.comارتباط با ما

تلفن

35245560-61 (031)

پست الکترونیک

info@shaya-co.ir

سامانه پیامک

50002060406020

ارتباطات مالی

شماره حساب ها
آدرس : اصفهان - خیابان جی - نبش خیابان شهید رجایی- ساختمان بعثت- واحد 10
کد پستی : 8156119347

فرم ارتباط با ما